Egyik kézben a mell, másikban a mellszívó
Annyira nem durva a helyzet, viszont éjjel van, ülsz otthon (vagy a kórházban), és azon agyalsz, hogy a fenébe is megy ez. Egyik kézben a mell, másikban a mellszívó... ÉS MOST?!

Annyira nem durva a helyzet, viszont éjjel van, ülsz otthon (vagy a kórházban), és azon agyalsz, hogy a fenébe is megy ez. Egyik kézben a mell, másikban a mellszívó… ÉS MOST?!
Ha van lefejve tej, valamiért mindig nyugodtabb vagyok. Nagy baj nem lehet, a kicsi nem hal éhen – jelezte ilyenkor a bal agyféltekém, és én az első napok izgulása ellenére is képes voltam aludni. Legalább két órát. És ha nem volt elég a mellemben a tejci, akkor megmelegítettem a hűtőben lévőt. Juhéjj.
De hogy is megy ez?
Előszöris be kell szerezni egy mellszívó készüléket. Hogy melyik a legjobb, azt nem könnyű eldönteni, mert bár itthon jóval kisebb a választék, mint akárcsak a szomszédos Ausztriában, azért méret, forma és típus alapján van mit molyolni. Az alapvető, és egyáltalán nem annyira egyszerű eldöntendő kérdések a következők:
– hol fogod használni a készüléket? Mert ha midenhová magaddal cipeled, válassz egy könnyen kezelhető eszközt!
– milyen gyakran használod majd? Mert nem mindegy, mennyire időtállóak az anyagok.
– mennyire kell majd gyorsan a lefejt tej? Ikreket nevelők tudják, ez mennyire kardinális kérdés, és igen, van olyan elektromos pumpa, amelyik egyszerre mindkét mellből feji a tejet.
És persze az örök jolly joker: mennyi pénz van rá? Ez jellemzően a döntő kérdés.
Itt kanyarodhatunk vissza a korábbi kérdéshez, és választhatunk egy, a kórházban bérelhető mellpumpát. Ha még mindig nagyon tanácstalan vagy, keress meg egy szoptatási tanácsadót (pl. lll.hu), és gyakorlatias válaszokat kapsz majd minden különleges kérdésedre.