A házasság erősíti a férfi-nő kapcsolatot

A házasság nem divatjamúlt forma, hanem megerősíti a férfi-nő kapcsolatot - jelentette ki Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális és családügyért felelős államtitkára szerdán Debrecenben.

A cikk több mint 3 éves. Tartalma elavult információt tartalmazhat.
2013. április 10. szabo.daniel

A házasság nem divatjamúlt forma, hanem megerősíti a férfi-nő kapcsolatot – jelentette ki Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális és családügyért felelős államtitkára szerdán Debrecenben.



Az államtitkár A családi élet és a munka összehangolása – avagy hogyan segíti a munkavállalókat a családbarát munkahely című konferencia megnyitóján hozzátette: a felkészült, felelős gyermekvállalás, családalapítás kihat a gazdaságra, a népjóléti rendszerre, ezért sem mindegy, hány gyerek születik, hányat tudnak felnevelni.

Soltész Miklós a családok anyagi támogatása mellett fontosnak nevezte a szimbolikus, lelki segítségnyújtást is ezen a területen, ide sorolva a családbarát munkahelyeket.

A családtámogatásra tett eddigi intézkedések közül kiemelte a családi adókedvezmény bevezetését, a hároméves gyes visszaállítását, a kismamák munkahelyre való visszatérésének adókedvezménnyel történő támogatását, a bölcsődék számának növelését.

A szimbolikus, lelki területre ható intézkedések sorában megemlítette az Új Széchenyi Terv keretében meghirdetett, a családi életre való felkészítést segítő pályázatot, amelynek keretében 10 milliárd forint támogatásra pályázhattak egyházak és civil szervezetek.

Kedvező fogadtatásra találtak a fiatal szülők körében a babaköszöntő levelek is, amelyet a Három Királyfi, Három Királylány mozgalommal együtt küldenek az újszülöttek szüleinek – tette hozzá.

Soltész Miklós bejelentette: az idén is elindítják a Családbarát munkahely pályázatot, amelyre 23 millió forint áll rendelkezésre, valamint a családbarát közgondolkodást segítő pályázatot, 60 millió forintos forrással.

Elmondta azt is, hogy május 26-án Társválasztás, párválasztás címmel mozgalmat indítanak egyetemista korú fiataloknak, hogy azokat is segítsék, akiknek elfoglaltságaik, a tanulás, a munka mellett gondot okoz a társkeresés.

A családi élet és a munka összehangolása – avagy hogyan segíti a munkavállalókat a családbarát munkahely című konferenciát a 2012-ben Családbarát munkahely címmel elismert Debreceni Egyetem, az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a Három Királyfi, Három Királylány mozgalom és a Lelkierő Egyesület rendezte.

A találkozó azoknak a kis, közép- és nagyvállalatoknak ad lehetőséget a tapasztalatcserére, amelyek igyekeznek családbarát módon működni, és törekszenek a munka és a családi élet összehangolását elősegítő intézkedések, szolgáltatások bevezetésére és fenntartására – mondták el a szervezők az MTI-nek.