Az esküvők története
Az emberiség történelme során igencsak sokat változtak az esküvői ceremóniák. Lássuk, hogyan is alakult nő és férfi egybekelésének jeles napja!

Az emberiség történelme során igencsak sokat változtak az esküvői ceremóniák. Lássuk, hogyan is alakult nő és férfi egybekelésének jeles napja!
A történészek szerint az első esküvőket kb. 4350 évvel ezelőtt tartották. A legrégebbi jeggyűrűket Egyiptomban találták, és Kr. e. 2800-ból származnak. Kr. u. 860-ban I. Miklós pápa kötelezővé tette az eljegyzési gyűrűt minden házasságkötésnél. Az első fehér menyasszonyi ruhát Bretagne-i Anna hercegnő viselte 1499-ben. 1840-ben Viktória kiránynő fehér szatén ruhában jelent meg esküvőjén, ezután terjed el igazán a fehér szín a menyasszonyi ruhákat illetően.
Hozományról már a Kr. e. 3000-ben talált írásos emlékek is beszámolnak. A menyasszony apja valamilyen haszonállattal, földdel, vagy ékszerrel fizetett azért, hogy lányát kiházasítsa. Hammurapi babiloni király törvénybe iktatta, hogy amennyiben válásra kerül a sor, vagy a feleség gyermekek nélkül hal meg, a férj köteles a házasságkötéskor kapott hozományt visszaszolgáltatni a feleség családjának. Kr. u. 200-ban Rómában megváltoztak az addig érvényben lévő szokások és ettől kezdve a vőlegény fizet a mennyasszony családjának.
A világ legdrágább esküvői ajándékai közül az egyiket 1908-ban Evalyn Walsh McLean, egy mulitmilliomos bányatulajdonos lánya kapta. A különleges ajándék egy nyaklánc volt, amelyen egy 94 karátos gyémánt, egy 34 karátos smaragd és egy 32 karátos igazgyöngy ragyogott. A nyakék akkor 144,000 dollárt, ma kb. 3.630.000 dollárt ér. 1981-ben a dubai Mohammed bin Rashid Al Maktoum sejk egy 20.000 fős stadiont építtetett fia esküvőjére. Az épület 100 millió dollárba került.
1659-ben a Lujza, Portugália királynője II. Károlynak ajándékozta Tanger és Bombay városát.