Nyugi! – 7 bevethető mondat hisztis kiskamasznál

A gyereknevelés egyik legnehezebb és egyben legkreatívabb terepe: a hiszti kezelése. Ezt most már bátran ki merem jelenteni, miután a két (egyébként csodás) gyermekemnek köszönhetően jópár hiszti korszakon túl vagyunk. A “jó” hír, hogy még mindig nincs vége a “bulinak”, sőt… Így aztán kiválóan karban van tartva az agyam. Ennyit az előnyökről. És a hátrányok?

A cikk több mint 3 éves. Tartalma elavult információt tartalmazhat.
színek
2018. március 01. Budapestimami

A hiszti örök

Nos, kezdjük a tényekkel! A hiszti pont olyan, mint az influenza. Ahány gyerek, annyiféle mutációban létezik, igen ellenálló, és ha nem vigyázunk eléggé, súlyos szövődményei lehetnek. Egy újdonsült szülőre nézve garantáltan. Legalábbis kevés dolog tudja úgy elbizonytalanítani és elkeseríteni az anyukát, apukát, mint mikor angyali gyermeke egyszercsak rákap a hiszti ízére.

Konkrétan emlékszem például a férjem tekintetére, mikor az addig jóalvó, “álomgyerek” kislányunk 2 éves korában egyszeriben úgy döntött, hogy mostantól köszöni szépen, de este 6-tól éjjel 1-ig nem kíván az ágyában tartózkodni. Mindezt persze óriási őrjöngéssel adta a tudtunkra.

Ekkor még naivan azt gondoltuk, sebaj, ez is elmúlik egyszer, majd kinövi a gyerek.

Ma már tudom, hogy ami igazán komoly ellenféllé teszi a hisztit az az, hogy NEM, NEM NÖVI KI A GYEREK!

Ez van! Bármit is írnak a szakkönyvek, ne hidd el, a hiszti örök! A fix pont!

Eszközeink a harcban

Szerencsére ahogy nő a gyerek, egyre tárgyalóképesebb, és a humor így lesz egyre nagyobb fegyverünk a hiszti elleni csatában. Nem mondom, hogy legyőzhető, de részeredményeink azért már nekünk is vannak. Például 10 helyett alkalmanként már csak 5 nehéz hisztis percünk van, amit valahogy túl lehet élni.

A bevethető mondatokért kattints.