“Tükörböjttel” a női önbecsülésért!

A tükrök és minden egyéb visszatükröződő felület bojkottjával akarják javítani az önmagukról alkotott képüket és önbecsülésüket egy új trend követői.

A cikk több mint 3 éves. Tartalma elavult információt tartalmazhat.
2012. augusztus 26. czefernek.lena

A tükrök és minden egyéb visszatükröződő felület bojkottjával akarják javítani az önmagukról alkotott képüket és önbecsülésüket egy új trend követői.


A mozgalom, amelyet egy csapat női blogger indított útjára az Egyesült Államokban, bojkottot hirdet minden visszatükröződő felületre. Az irányzat követőinek le kell mondaniuk a visszatükröződő számítógép-képernyők, a kirakatok és a mobiltelefon-kijelzők jelentette alkalmi tükrökről is.

“Egyszer csak észrevettem, hogy kifejlesztettem magamnak egy tükörarcot. Akárhányszor csak megláttam a tükörképemet, kicsit nagyobbra nyitottam a szememet, enyhén csücsörítettem az ajkamat és lejjebb hajtottam az államat, hogy minél inkább úgy nézzek ki, mint ahogy magamat látni szeretettem volna” – mondta a szabadúszó íróként dolgozó, 36 esztendő Autumn Whitefield-Madranotette, aki 2011 májusában kezdte első, egy hónapig tartó “tükörböjtjét”, amelynek végén sokkal kiegyensúlyozottabbnak érezte magát.

A 29 esztendős Kjerstin Gruys az esküvőjét megelőző egy évben tartott teljes tükörzárlatot. “Ez idő alatt sikerült jobban elválasztanom az önbecsülésemet a külső megjelenésemtől” – írta blogjában a szociológiát végzett, San Franciscóban élő nő.

A társadalmi és életmódbeli problémákkal foglalkozó, oxfordi Social Issues Research Centre szociálantropológusaként dolgozó Kate Fox szerint azonban a “tükörböjt” nem más, mint a külső megjelenéssel való túlzott foglalkozás egyik formája. “Engem ez sokkal inkább emlékeztet az önimádatra, mint az, ha valaki normális ember módjára belenéz a tükörbe” – idézte a szakembert a The Daily Telegraph című brit lap internetes kiadása.