Hullik a gyerekem haja, mit tehetek?

A hajhullás egy természetes folyamat, és a haj vastagságától, sűrűségétől és színétől függően olykor úgy tűnhet, hogy nagyobb mennyiséget veszít gyermekünk a kelleténél. Az esetek többségében ez még a normál tartományon belül mozog, esetleg évszakváltás, vagy stressz okozza a fokozottabb hajhullást, ám ha úgy érezzük, az átlagosnál több hajszál marad a fésűben, vagy ha már láthatóan ritkul a haj, akkor érdemes szakemberhez fordulni!

A cikk több mint 3 éves. Tartalma elavult információt tartalmazhat.
háttér
2016. november 26. Babafalva

Serdülőkori hajhullás

A pubertáskor óriási hormonális változásokkal jár, hiszen a lányoknál és a fiúknál is hirtelen megemelkedik a nemi hormonok szintje. Bár a problémát elsősorban a túlzott tesztoszterontermelés okozza és a lányoknál is bekövetkezhet nagyobb mértékű hajvesztés-bár náluk kevésbé látványos. A szervezet a tesztoszteront dihydrotesztoszteronná (DHT) alakítja, mely a szőrtüszők hat és elősegíti a hajhullást. Ezen kívül kívül gyakori panasz ebben a korban még a haj zsírosodása is, mivel ekkor a faggyútermelés is fokozottá válik.

images-2

Pajzsmirigyzavar

A hajhullás és a pajzsmirigyzavarok közti szoros kapcsolat van, ami nem is meglepő, hiszen a pajzsmirigy problémái az egész szervezet működésére komoly hatással vannak. A pajzsmirigy hormonjai (trijódtironin, tiroxin) ugyanis hozzájárulnak a haj egészségéhez és növekedéséhez, méghozzá úgy, hogy hosszú anagén (vagyis növekedési) fázist biztosítanak. Így ha kevesebb hormon van jelen a szervezetben, úgy a hajszálak lassabb növekedési fázison mennek keresztül, ezért a hajhullás üteme felgyorsul. Az állapot leggyakrabban hormonterápiával segíthető – mondja dr. Tar Attila, a Budai Endokrinközpont gyermek endokrinológusa.

A cikk itt folytatódik!