Kevesen szülnek fiatalon az Egyesült Államokban
A tizenéves - és fiatal felnőtt anyák születési rátái történelmi mélypontra estek az elmúlt évben az Egyesült Államokban, eközben a negyven év feletti nők körében mért szülésszámok a legmagasabbak az elmúlt harminc évben.
A tizenéves – és fiatal felnőtt anyák születési rátái történelmi mélypontra estek az elmúlt évben az Egyesült Államokban, eközben a negyven év feletti nők körében mért szülésszámok a legmagasabbak az elmúlt harminc évben – írja a The Times.
Az amerikai Egészségügyi és Humán Szolgáltatások Hivatala (DHHS) által közzétett Nemzeti Élettartam Statisztikák Jelentés (National Vital Statistics Report) szerint a 15-19 éves korosztály születési rátái 2010-re kilenc százalékkal estek az egy évvel korábbiakhoz képest, ami a legnagyobb arány az 1946-1947-es egy év alatti esés óta.
A hír szerint ebben közrejátszott a nehéz gazdasági idők és a tizenéves anyák életére a fényszórót ráirányító, televíziós valóságshow-k együttes hatása, ám ebben, az általa kedvezőnek tekintett fejleményben Sarah Brown, a „Nemzeti Kampány A Tizenéves és Nem-tervezett Terhességek megelőzéséért” (The National Campaign to Prevent Teen and Unplanned Pregnancy) vezérigazgatója szerint a legfontosabb szerepet maguk a fiatalok játszották.