Nemzetközi sikert ért el a Nagycsaládosok Országos Egyesülete

Az első magyar, a világon pedig a hatodik civil szervezetként a Nagycsaládosok Országos Egyesületének ítélték az egyik legrangosabb nemzetközi családszervezet, az IFFD (Családfejlődésért Nemzetközi Szövetség) díját, amelyet a családi értékek védelméért kifejtett munkáért ítélnek oda.

A cikk több mint 3 éves. Tartalma elavult információt tartalmazhat.
díj
2018. február 07. Közlemény

Családfejlődésért Nemzetközi Szövetség, amely öt kontinens hatvanhat országában jelenlévő non-profit szakmai szervezet, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének adta át 2018-as Családi Díját, mert megítélésük szerint az egész világon a NOE képviselte és segítette elő civil szervezetként a leginkább a családi értékek védelmét.

A díj átadására New Yorkban, 2018. január 31-én került sor, ahol a díjat az egyesület elnöke, Kardosné Gyurkó Katalin vette át. A Családfejlődésért Nemzetközi Szövetség egy nem kormányzati, független és nem haszonelvű kezdeményezés. Elsődleges küldetésének a családok oktatás útján történő támogatását tartja. Az IFFD az ENSZ Gazdasági és Szociális Tanácsában (ECOSOC) általános tanácskozási joggal rendelkező társadalmi szervezet.

[shortcodefblock title=”Nagycsaládosok Országos Egyesülete” igazitas=”left” szelesseg=”40″] A NOE a családos közösségépítésen és értékőrzésen túl – melynek középpontjában a házasság és az élet védelme, az anyaság tisztelete áll – ellátja a családok érdekvédelmét és országos, valamint helyi rendezvényein vidám kapcsolatépítésre, szórakozásra is lehetőséget nyújt. Az 1987-ben alakult Egyesület jelenleg az egész országban több mint 250 helyi közösséggel és mintegy 14.000 tagcsaláddal rendelkezik. Az országos munkát hét regionális központ segíti. Önkénteseinek száma megközelíti az 1500 főt.[/shortcodefblock]

Az IFFD családi kitüntetéseinek díjátadási ünnepsége immár hat éve azt a célt szolgálja, hogy megünnepeljék azokat a személyeket és szervezeteket, amelyek az egész világon a legjobban képviselték és segítették elő a családi értékek védelmét. A korábbi díjazottak között szerepel többek között Málta és Malajzia, illetve az Egyesült Nemzetek Szervezete Civilizációk Szövetségének Magas Szintű Képviselője. A NOE mellett a kormányzati intézményeknek adományozható díjat a Doha Nemzetközi Családi Intézet (DIFI) kapta.

A díj átvételekor alkalma volt Kardosné Gyurkó Katalinnak arra, hogy ismertesse, és a nemzetközi közönség figyelmébe ajánlja a NOE legjobb gyakorlatait.

Fotó: noe.hu