Ötéves a Mesemúzeum és Meseműhely

Öt év telt el azóta, hogy Kányádi Sándor Kossuth-díjas költő ötlete nyomán megnyitotta kapuit a Mesemúzeum és Meseműhely Budapesten; a várbéli épületben található kiállítóhelyen évente csaknem 16 ezer látogató fordul meg, végig járva a “meseutat”, amelynek során megismerkedhet a népmesékben rejlő alapvető igazságokkal – mondta el Helmich Katalin, a múzeum szakmai vezetője az évforduló alkalmából.

A cikk több mint 3 éves. Tartalma elavult információt tartalmazhat.
születésnap
2017. szeptember 28. Babafalva

“A múzeum, amelynek szakmai hátterét a Petőfi Irodalmi Múzeum nyújtja, egy olyan bensőséges, családias helyszín, ahol kicsit le lehet lassulni, miközben nagyon izgalmas dolgok történnek annak ellenére, hogy itt minden természetes anyagból készült és csak kevés digitális elemet találhatnak a látogatók” – magyarázta Helmich Katalin, hozzátéve, hogy a múzeumnak öt év alatt majdnem 83 ezer látogatója volt, ami jól mutatja, hogy még a videojátékok korában is mennyire fontosak a mesék.

Ismertetése szerint az állandó kiállítást azzal a céllal hozták létre, hogy közelebb kerüljenek a gyerekek a mesékhez, az azokban rejlő igazságokhoz. Mint mondta, a mesék az életről szólnak, fontos szerepet betöltve a gyerekek szocializációjában, ezért minden gyereknek szüksége van rájuk. Hozzátette: a múzeumpedagógiai foglalkozásokon a népmesékben rejlő alapvető igazságokat nem kimondják, hanem megpróbálják élményszerű, drámapedagógiából kölcsönzött elemekkel megvilágítani. Így a gyerekek a népmesékből megtanulhatják, milyen fontos együttműködni, egymásra figyelni, igazat mondani és megismerik önmagukat is – tette hozzá. A kétórás foglalkozások során a meseúton járva a gyerekek eljutnak a sűrű sötét erdőbe, ahol mindenféle érzékszervi próbatételeket kell kiállniuk és ha sikeresen teljesítik azokat, akkor a végén egy trónterembe érkeznek.

A cikk itt folytatódik!