Pál Ferenc és Novák Péter kapta a Magyar Fiatalokért díjat

Pál Ferenc római katolikus pap, mentálhigiénés szakember és Novák Péter színész, énekes, zeneszerző, műsorvezető kapta idén a Magyar Fiatalokért díjat.

A cikk több mint 3 éves. Tartalma elavult információt tartalmazhat.
Magyar Fiatalokért Díj
2019. december 02. MTI

Fotó: kattars.hu

Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) család- és ifjúságügyért felelős államtitkára a csütörtöki budapesti díjátadón arról beszélt, az elismerésekkel olyan embereknek mondanak köszönetet, akik nem azért szolgálnak, mert ezért elismerést várnak, hanem segítő tevékenységükkel nem kérkedve csendben teszik a dolgukat és “annál is többet”.

Az ifjúsági területen elért kiemelkedő teljesítményt elismerő díj mellett az eseményen átadták a Brunszvik Teréz-díjat, a Szent Kristóf a Gyermekekért díjat, a Voluntarius és az Esélyteremtésért díjakat is.

Novák Katalin azt mondta: felsorolni is sok azt a támogatásfajtát, amelyeket 2010 óta a kormány bevezetett Magyarországon. Az állam feladata, hogy a megfelelő jogszabályi környezetet kialakítsa. Hosszú távú kiszámítható feltételeket kell biztosítani a gyermekvállaláshoz és -neveléshez, illetve segítséget kell nyújtani azoknak, akik nehéz helyzetbe kerültek – fűzte hozzá.

Az államtitkár a díjazottakat fontos embereknek nevezte, akik “nemcsak dolgoznak, hanem szolgálnak”, többet tesznek az “előírtnál” és hitelesen küzdenek ezekért a célokért.

A méltatás szerint Pál Ferenc (Feri atya), a Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetének munkatársa hivatásának tartja a fiatalok testi, lelki, szellemi, társas, csoportos, spirituális egészségének és jóllétének megszerzését, fenntartását, fejlesztését, az egészség és a jóllét romlásának megelőzését. Papi pályafutásának kezdetétől tart heti rendszerességgel hittanórákat, előadásokat fiataloknak pszichológia, teológia és mentálhigiéné témakörében.

Novák Péter munkássága számos területén, művészként és civil vállalásai kapcsán kiemelkedően sokat tett a magyar fiatalokért. Színdarabjaival, minőségi ifjúsági műsoraival rendkívül sokat tesz azért, hogy a magyar fiatalok megszeressék és megismerjék a magyar kultúrát. Társadalmi célú munkái kapcsán fiatalokkal együttműködve, oktatási programok kidolgozásával igyekszik minél szélesebb rétegekhez eljutni a fenntarthatóság témakörében.

A Magyar Fiatalokért díj emlékplakettjét két fiatal iparművész, Gelley Kristóf és Mátyás Zoltán tervezte.

Az eseményen Szent Kristóf a Gyermekekért díjjal tüntették ki Blatniczky László gyermek diabetológust, az Észak-Közép-budai Centrum Új Szent János Kórház és Szakrendelő főorvosát és Bogár Zsuzsa tanácsadó szakpszichológust, az Ágacska Alapítvány elnökét és Ladányi-Nagy Juditot, a Székesfehérvári Család-és Gyermekjóléti Központ családsegítőjét.

Pro Voluntarius díjban részesült a Re-Formáló Egyesület és a Csodalámpa Alapítvány, továbbá Balázs János zongoraművész, akit Balog Zoltán református lelkész, az emberi erőforrások volt minisztere méltatott, illetve Katus Attila tanácsadó, személyedző.

Az Esélyteremtésért díjat a méhnyakrák megbetegedésben érintett nők támogatását végző Mályvavirág Alapítvány kapta.

Brunszvik Teréz-díjban részesült Jónásné Törőcsik Magdolna nyugalmazott kisgyermeknevelő, a kaposvári bölcsődei központ egykori munkatársa, Goráné Szűcs Erika szegedi kisgyermeknevelő, valamint Izsóné Lócskai Andrea, a Kőbányai Napsugár Bölcsőde kisgyermeknevelője, Keskenyné Péntek Ágnes szolnoki bölcsődei intézményegység vezető és Tímárné Hunya Tünde, a Gál Ferenc Főiskola Pedagógiai Karának főiskolai docense.