Jelentkezzetek hajdonornak!
Elsősorban gyermekeket várnak abba a budapesti hajszalonba, ahonnan a megfelelően megnövesztett és levágott hajakat rákos gyerekek parókáihoz szállítják. Bárkiből lehet hajdonor.
Elsősorban gyermekeket várnak abba a budapesti hajszalonba, ahonnan a megfelelően megnövesztett és levágott hajakat rákos gyerekek parókáihoz szállítják. Bárkiből lehet hajdonor.
Hazánkban évente háromszáznál is több gyermeket diagnosztizálnak rákkal. Sokuknak a kemoterápiás- és sugárkezelések mellékhatásaként kihullik a haja. A Gyermekrák Alapítvány és a Tincses Sziget Gyermekfodrászat közös programja abban segít, hogy minél több beteg gyermek juthasson élő hajból készült parókához.
Kik adhatnak hajat, milyen feltételeknek kell megfelelni?
A „Neked egy tincs, neki nagy kincs!” névre keresztelt programra bárki jelentkezhet, akinek nem ősz vagy nagyon sérült a haja. Az egyetlen kívánalom, hogy minimum 25 centiméter levágható tincs díszítse az eredeti tulajdonost.
Hogyan jelentkezhetek?
A gyerekeknek a Tincses Szigetben vágják le a hajukat (bejelentkezéshez hívja a (06-20) 332-2333-mas telefonszámot!), itt felnőtteket nem fogadnak. Nekik azt javasolják, forduljanak bármely felnőtt fodrászathoz, ahol szakszerűen levágják a hajat ahhoz, hogy biztosan fel tudják majd használni a parókakészítéshez. Az így levágott tincseket bátran juttassák el a Gyermekrák Alapítványhoz.
Hogy jut el a haj az alapítványhoz, lehet-e tudni ki kapja?
A hajakat rendszeres időközönként juttatják el a Gyermekrák Alapítványnak. Az, hogy kinek kihez kerül a haja, sajnos nem derülhet ki, hiszen a haj feldolgozásának körülményei nem teszik lehetővé, hogy követni lehessen az egyes tincsek útját.
Egy paróka elkészítéséhez egyébként 250-300 gramm hajra van szükség, amelynek elkészítéséhez általában 4-5 adományozó haját használják fel.
A rákbetegségben szenvedő, hajukat elveszített gyerekek többsége azt szeretné, ha olyan parókát kaphatna, amely a lehető leginkább hasonlít egykori saját hajkoronájára. Ehhez természetesen nagy segítség, ha minél többen ajánlják fel sajátjukat.
Az adományozókról egyébként kis dicsőségfalat is működtet honlapján a Tincses Sziget, illetve azt is megnézhetjük, mi a hajadományozás folyamata: