Annyira boldog vagyok!!!!!

A pozitív pszichológia képviselői azt ajánlják, gondold végig minden este, milyen napod volt, és emelj ki három olyan dolgot, ami boldogsággal töltött el.

A cikk több mint 3 éves. Tartalma elavult információt tartalmazhat.
életmód
2015. december 06. Gyarmati Orsolya

A pozitív pszichológia képviselői azt ajánlják, gondold végig minden este, milyen napod volt, és emelj ki három olyan dolgot, ami boldogsággal töltött el.


Vajon mennyire jellemző rád a címben idézett mondat? Naponta elrebeged magadnak és családtagjaidnak? Jellemző rád valamiféle mély, belülről jövő boldogság, elégedettség, mert az a típus vagy, aki, bármi történjék is, látja benne a pozitívumokat, ezért elapadhatatlannak tűnik az életenergiája? Vagy mondod ugyan, de épp az ellenkezőjét fejezed ki annak, amit legbelül érzel? Vagy eszedben sincs ilyeneket mondani, mert inkább panaszkodni volna kedved: fárasztó a gyerekkel, mert éjjel többször is felébred, sosincs elég pénz, ma is ködös reggelre ébredtél, mindenki utálatos, és csak a maga érdekét nézi, veled senki sem törődik, már megint dugóban kell csücsülnöd, mert ismét feltúrták az utat ugyanott, ahol pár héttel ezelőtt, és így tovább, biztosan fel tudnád sorolni, mi piszkálja a csőrödet éppen itt és éppen most.

A számvetés apropóját egy roppant tanulságos statisztika adja, melyben Magyarország, a magyar emberek ismét az élbolyba verekedték magukat, ám sajnos a skála boldogtalanabbik végén. A Better Life index az OECD országok különféle adatait hasonlítja össze látványos, könnyen követhető ábrák segítségével. Az OECD (Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet) párizsi székhelyű, nemzetközi gazdasági szervezet, amelynek Magyarország 1996 óta tagja. Bár főként európai országok alkotják, a tengerentúlról és Ázsiából is csatlakoznak hozzá országok, így a honlapján található statisztikák egyre érdekesebb összehasonlításokra adnak lehetőséget, immár 34, főként fejlett ország viszonylatában.
Tizenegy tényező mentén közölnek olyan statisztikákat, amelyek a jobb élet fogalomkörével hozhatók összefüggésbe, többek között az élettel való elégedettség terén. A “Life satisfation” statisztika a hozzá fűzött magyarázat szerint olyan tényezőket értékel a vizsgálat során, amelyek a “mennyire érzed magad boldognak?” kérdésre adnak választ. Ha tudsz angolul, Te magad is kitöltheted a magad elégedettségi indexét, és összehasonlíthatod a magyar átlaggal és más OECD országok átlagával.