Az apák szerepe a családban – holnap indul a sorozat!
Hiánypótló előadássorozat indul a Családbarát Újbuda Program keretében, a Felelős Szülők Iskolája szervezésében. Az öt alkalomból álló, ingyenes programsorozat első előadását Böjte Csaba ferences szerzetes tartja február 14-én 18 órakor. A kerekasztal-beszélgetésen Polus Enikő mentálhigiénés szakember, a Me-Se-Kő Alapítvány vezetője és Bedő Imre közgazdász, a Férfiak Klubja vezetője beszélget a modern férfi és apai szerepekről.
„Az előadás-sorozat célja egy párbeszéd elindítása, ahol megfelelő szakmai háttérrel kísérve beszélhetünk családról, a szülői szerepekről és feladatokról, nevelésről, a média hatásáról, a társadalmi elvárásokról, vagy éppen ezek megváltoztatásáról, mert erre minden eddiginél nagyobb szükség mutatkozik” – fogalmaz Dr. Molnár László, Újbuda alpolgármestere.
[shortcodefblock title=”Nyitóelőadás: ” igazitas=”left” szelesseg=”40″]Böjte Csaba, 2018. február 14, 18 óra, Villányi úti Konferenciaközpont[/shortcodefblock]
Tibenszky Moni Lisa, a Felelős Szülők Iskolája alapító-ügyvezetője, a program háziasszonya, az előadások moderátora hozzáteszi: „2018-ban, a családok évében különösen időszerűnek tartjuk, hogy beszéljünk a család megtartó erejéről, a családi szerepekről. Nem mindig könnyű megtalálni az egyensúlyt a különböző – családon belüli és azon kívüli – szerepeink között, ezért olyan szaktekintélyeket hívtunk meg előadóként – Böjte Csaba testvér, Kádár Annamária meseterapeuta, Léder László pszichológus, Varga István jövőkutató és Tari Annamária klinikai szakpszichológus – akik szakmailag és emberileg is értékes gondolatokkal látják el a közönséget. Biztos vagyok benne, hogy hasznos „útravalóval”leszünk gazdagabbak az új apasorozatban.”
A februártól májusig öt előadásból álló sorozaton minden alkalommal új megközelítésből tárgyalják az férfi és apai szerepeket. Az „apa-sorozatot” február 14-én 18 órakor Böjte Csaba testvér nyitja meg, Az apák szerepe a családban címmel. „Isten mindannyiunk számára felkínálja azt az örömet, hogy merjünk az asztalfőre ülni, merjünk a családunkról gondoskodni, és atyja lenni a közösségünknek” – vallja a több ezer árva „atyja”.
Polus Enikő háromgyermekes édesanya szerint a szülőség az egyik legszebb szerepkör, amelyben többféle új, nem feltétlenül csak „jó” érzésekkel kell megküzdenünk, és erről nem mindig merünk beszélni. „Az édesanyákat hatalmas „hormonkoktél” segíti az anyává válás folyamán, de mi újság az édesapákkal? Miért érzik magukat egyedül lelkileg és miként küzdenek meg az elsődleges „apa lettem” érzésköreivel?” – teszi fel a kérdést a szakember.
„Férfinak lenni ma nemcsak felelősség, de jövőépítő kötelesség is. Önmagunkért, a nőkért és a jövő generációkért” – állítja Bedő Imre. A kétgyermekes családapa a legkiemelkedőbb erénynek azt tartja, ha egy férfi képes anyagi és érzelmi biztonságot nyújtani a családja számára. Szerinte ez nem egy modern dolog, hanem ez maga az ősi kulturális kód.
Március elsején kerül sor az előadás-sorozat második eseményére, melynek címe Apa mesél, előadója Kádár Annamária meseterapeuta, aki arról fog beszélni, hogy az az élet- és családtörténetek hogyan járulnak hozzá az önbecsülés és a rugalmas alkalmazkodóképesség kialakulásához. A szakember szerint a családtörténet egy védőháló, amelyre nehéz élethelyzetekben támaszkodunk, a közös élménymegosztás pedig segít a gyermeknek megérteni a kihívások és akadályok természetét, mintát ad a megküzdéshez. Az előadást követő kerekasztal-beszélgetés vendége ezúttal Víg Balázs kortárs gyermekkönyv író lesz, aki érzékenyítő, edukáló meséivel – Todó kitálal a suliról, Három bajusz gazdát keres, Puszirablók c. – különleges világot és atmoszférát teremt, amelyben a gyerekek kimerik hangosítani az érzéseiket, legyen ez az otthoni meseolvasás vagy akár az iskolai foglalkozások milliőjében.
Az előadásokra nem csak az édesapákat várják nagy szeretettel, hanem a tanárokat, óvópedagógusokat és mindazokat, akik gyerekekkel foglalkoznak.
Az előadásokon a részvétel ingyenes, de a korlátozott férőhelyek miatt regisztrációhoz kötött.
Információ, regisztráció: www.felelosszulokiskolaja.hu/apasorozat