Hogyan találjunk párt?
Korábban felkért vagy kéretlen kerítőnők intézték, ma közvetítő irodák és internetes honlapok sokasága kínálja szolgáltatásként a társkeresésben való segítséget. Sokak számára ez valódi segítség, míg másoknak pusztán az ötlet is sértéssel ér fel.
Korábban felkért vagy kéretlen kerítőnők intézték, ma közvetítő irodák és internetes honlapok sokasága kínálja szolgáltatásként a társkeresésben való segítséget. Sokak számára ez valódi segítség, míg másoknak pusztán az ötlet is sértéssel ér fel. Különbözőek vagyunk a párkeresési stratégiáinkban, ahogyan a kudarctűrésünkben és türelmünkben is. Vajon léteznek olyan egységes szabályok, melyek minden párkereső szinglire egyaránt érvényesek?
Fejben dől el
Ahogy egy rövidebb-hosszabb időre vállalt tudatos egyedüllét, úgy a párkeresés állapota is jórészt döntés kérdése. Először magamban érdemes tisztáznom, hogy innentől nyitott szemmel és nyitott szívvel élem a napjaimat, figyelek, keresek. A tudatosság a párkeresésben is segítség lehet. Fontos szempont, hogy ha én úgy érzem, hogy rendben vagyok, kész vagyok a társtalálásra, tudnom kell, nagyjából kit keresek, vagy ha valakinek ez könnyebb: kit nem keresek. Hasznos készíteni egy listát magamnak azokról az értékekről, világnézeti szempontokról, amiket feltétlenül szükségesnek gondolok a leendő páromban, vagyis amelyek hiánya kizáró tényező. Ezzel energiát tudunk megsprórolni magunknak, hogy hamarabb kiderüljön, ki lehet esélyes befutó. Arra az időszakra is jó lehet a lista, amikor már megvan a jelölt, de a rózsaszín szemüveg miatt kissé homályos az észlelésünk.
Stratégia vs. romantika
Ha már egy ideje keresem a társam, körülnéztem a környékemen, a közösségeimben, munkatársak közt és mindenhol, ahol gyakran járok, de továbbra sem látható megfelelő jelölt, ideje kimozdulni a megszokott életteremből, és máshol is körbenézni.
Folytatás a Képmás magazin márciusi számában!