A játszótér nem csak gyermekeknek való!
Szerencsére már nem kell a gyerekjátszóterek eszközein szoronganunk akkor sem, ha gyermeklelkű felnőttként a kicsikhez hasonlóan élveznénk a csúszdázást. Külföldön régi hagyománya van, hazánkban pedig szinte nincs is olyan nagyváros, ahol ne lenne egy felnőttjátszótér.
Mire jó?
Aki legalább egy kisgyereket nevel, az szinte mindennap ott ücsörög egy játszótér valamelyik padján, és próbálja elfoglalni magát, amíg a csemete huszadszor építi meg a homokvárát vagy lovacskázik a többiekkel. Szerencsére egy idő után a fejlesztők meglátták a lehetőséget a felnőttekben is. Hiszen a legtöbbünk igenis vágyik arra az önfeledt örömre, játékra, az erő kipróbálására, fejlesztésére, ami a játékok használatával jár. Igen ám, de korábban maximum a láncos hintába fértünk bele, vagy a mászófalon próbálhattuk ki, megy-e még az a trükk a gyerekkorunkból (nem megy). Hogy ne legyen kínos, a gyerekjátszótereket kibővítették olyan erősítőgépekkel, amik játszva edzik az izmainkat, és elnevezték felnőtt játszótérnek. Így az apukák sem feszengenek, hanem bőszen húzódzkodnak, az anyukák pedig a futógépeken vagy a hasizomtrénereken próbálják visszanyerni régi alakjukat.
Kamaszoknak is!
A street workoutnak nevezett felnőttjátszóteres részeken a legtöbb gép vagy eszköz a saját testsúlyunk használatával erősít. Modern gépek ezek, nincs bennük semmi ciki, így a kamaszok is szívesen használják őket. Inkább ezeken lógjanak, mint az iskolából – mondogatják a tanárok, és igazuk is van. A tinédzserek kiélhetik gyermeklelkük minden titkos vágyát anélkül, hogy kárt tennének magukban vagy másokban – s ha éppen senki sem látja, elosonhatnak hintázni is egyet. A felnőttjátszótereken azok is kedvet kapnak a mozgáshoz, akik szívből utálják a tesiórákat, és dacból sem másznak kötelet. Vékonyak, túlsúlyosak, alacsonyak, magasak: bárki kipróbálhatja a gépeket, s közben sokat tesz saját testi-lelki egészségéért.
forrás: boredpanda.com