Szülőszoba-túra: dolgok, amiket mindenképp kérdezzünk meg, mielőtt szülni megyünk
Egyeseknek izgalmas, másoknak ijesztő lehet meglátogatni egy szülőszobát, ahol majd megszületik a várva várt kisbaba. Ha felkészülten érkezünk egy ilyen helyre, sok bizonytalan tényezőt kizárhatunk.
Egyeseknek izgalmas, másoknak ijesztő lehet meglátogatni egy szülőszobát, ahol majd megszületik a várva várt kisbaba. Ha felkészülten érkezünk egy ilyen helyre, sok bizonytalan tényezőt kizárhatunk. És persze arra is figyeljünk, hogyan érezzük magunkat ebben a környezetben, vagy hogy milyen a személyzet hozzáállása.
Milyen segédeszközöket használhat a vajúdó kismama?
Medence, labda, matrac, babzsák… azok az anyukák, akik nem egy ágyon fekve képzelik el a vajúdás óráit, jó, ha tájékozódnak róla, milyen egyéb lehetőségeket használhatnak a szülőszobán. Érdemes megkérdezni azt is, használhat-e a kismama melegítős párnát, szülést könnyítő olajakat, illetve hozhat-e zenét magával?
Milyen a kórház császármetszéseinek aránya?
Ezt igen könnyen megtudhatjuk az internetről is, pl. a csaszarmetszesek.hu oldalról. Ha természetes szülésre készülünk, érdemes olyan kórházat választani, ahol ez az arány minél alacsonyabb.
Szoptatás császármetszés után
Császármetszés esetén nem minden kórház támogatja a szoptatást és a bőrkontaktust. Ha ez fontos az anyukának, ennek is feltétlenül kérdezzen utána, mielőtt eldönti, hol szeretne szülni.
Mi a kórházi protokoll a szülés harmadik (utolsó) fázisát illetően?
Amint eg kisbaba megszületik, mindenki rá koncentrál és könnyen érezheti azt a kismama, hogy alig várják, hogy végre távozzon a szülőszobából és átadja a helyet a következő anyukának. A siettetés sokszor azzal jár, hogy erőltetik a placenta megszületését és túl hamar vágják el a köldökzsinórt. Márpedig tudjuk, hogy ez hatalmas előnyöktől fosztja meg a babát.
Szobafogság
Vajúdás alatt nagyon fontos az aktív mozgás, ezért jó tudni, hogy az adott kórház megengedi-e, hogy a kismama akár a vajúdón kívül is sétálgasson.