Teszt: melyik a jó gyerekvirsli?

Bár a legtöbben tudjuk, hogy a virsli nem feltétlenül a legegészségesebb étel a gyerek számára, időnként mégis megvesszük, mert rengeteg előnye van. De vajon mi van ezekben a gyerekeknek szánt termékekben? Teszteredmények jönnek.

A cikk több mint 3 éves. Tartalma elavult információt tartalmazhat.
életmód
2016. február 16. Gyarmati Orsolya

Bár a legtöbben tudjuk, hogy a virsli nem feltétlenül a legegészségesebb étel a gyerek számára, időnként mégis megvesszük, mert rengeteg előnye van. De vajon mi van ezekben a gyerekeknek szánt termékekben? Teszteredmények jönnek.


A koncepció az lenne ezeknél a termékeknél, hogy ne legyenek benne mesterséges anyagok, ízfokozók és leginkább tartósítószer sem, legyen viszont benne hús. Nos, néhány termék meg is felelt ezeknek a feltételeknek, de azoknak az ízén lenne még mit finomítani. Összességében azt mondanánk: még van hova fejlődni ezen a területen.

A virsliket nem tudományos alapon vizsgáltuk, az összetevőlista egyáltalán nem befolyásolta a kóstolókat a pontozásnál – vakteszt révén. Kizárólag ízre, állagra, illatra pontoztak a kóstolók, és csak a teszt kiértékelésénél néztük meg az összetevőket.

A maximálisan elérhető pontszám 25 volt, az élmezőnyben szoros volt a verseny. Kifejezetten rettenetes termék egy sem volt, így ha összetevőlista alapján vásárlunk, akkor sem lesz ehetetlen cuc a gyerek tányérján.

És akkor a kollégák véleményei, hogy milyennek is kellene lennie egy gyerekvirslinek:

„A gyerekvirslinek szerintem az lenne az értelme, hogy ne egyen a gyerek annyi sót meg ízfokozót (meg nitrites tartósítószert), mint amennyi egy átlagos virsliben van. Íz alapján kettőt vennék meg kisgyereknek, megnézném, hogy azok közül melyiknek jobb az összetevőlistája. [Kiértékelés utáni vélemény: összetevőlista alapján egyik nyertesem sem túl szimpi, az alapján a Lidl vagy az Aldi terméke tetszik]”

„Egyébként hányok a virslitől, na nem az ízétől, hanem attól, amit beletesznek. Ezért is örültem mikor a gyerekvirslik forgalomba kerültek, így „büntetlenül” lehet enni virslit. Jó, évente egyszer. Mert hát, ugye, azért így is fura dolgok vannak benne sajnos.”

Utolsó helyezett: Pikok, kölyök sertésvirsli, 12 pont

Összetevők: 93% sertéscomb, ivóvíz, étkezési só, glükóz, fűszerek, fűszerkivonatok, sertésfehérje, aromák, 0,06 szárított acerola.

A Lidltől nem megszokott módon utolsó helyen végzett a termékével, ami szomorú, mert ez volt az egyetlen olyan virsli, amelyikben 90 százalék feletti hústartalom van. Ha az összetevők alapján díjaznánk a termékeket, ez nyert volna.