HÁZIASSZONYOK! Gasztrobloggerek árulják el, hogy hol vásárolják alapanyagaikat
Hiszünk benne, hogy a következő anyag rengeteg háziasszonynak lesz KINCS! Gasztrobloggereket kerestünk az őrült adventi bevásárlások kezdetén, hogy megtudjuk, ők hol szerzik be a „tuti” alapanyagaikat. Most megosztjuk veletek is a titkot!
Hiszünk benne, hogy a következő anyag rengeteg háziasszonynak lesz KINCS! Gasztrobloggereket kerestünk az őrült adventi bevásárlások kezdetén, hogy megtudjuk, ők hol szerzik be a „tuti” alapanyagaikat. Most megosztjuk veletek is a titkot!
Egy nem rövid listát küldtünk szét megannyi neves gasztrobloggernek, hogy mondják meg a családháló.hu olvasóinak, hol szerzik a fontos konyhai alapanyagokat.
A következőképpen fogjuk veletek ismertetni a válaszaikat: a termék utáni megjegyzést követően számmal fogjuk jelezni, hogy melyik gasztroblogger ajánlott a lelőhelyet.
1 = Wessely Márta (Mirelle – http://mirelle.hu/)
2 = Terei-Vígh Krisztina (a http://alacarte-kulinaria.blogspot.hu/ http://csokiorszag.hu,
3 = Kövérné Kalmár Mónika (Maimoni – A Praktikák sok gyerekhez bloggere http://maimoni.cafeblog.hu/)
4 = Riedl Annamária (http://rozmaringescsokolade.blogspot.hu/)
5 = Tóth-Nacsa Ágnes (www.boldogkukta.blogspot.com)
6 = Gyáfrás Zsuzsi (http://www.zsuzsifinomsagai.blogspot.hu/)
7 = Gerlachfalvy Réka – (Gasztro Réka http://gasztroreka.cafeblog.hu)
8 = Túry Amália (Colors in the Kitchen http://www.colorsinthekitchen.com/)
Alma
– Piacon, boltban, változó. Minőségtől függ, csak illatos almát vagyok hajlandó megvenni. Ha ilyen van a Lidlben vagy az Auchanban, akkor onnan jön velem. Egyszerre 2-3 kilónyit viszek haza. (1)
– Veresegyházi piac (2)
– A gyenesdiási “kisbolt” (3)
– Anyós/Lehel téri piac (4)
– Veresegyházi vagy makói piac. De a legtöbb zöldséget egy földeáki extra jól felszerelt zöldségesénél szerezzük be. Budapesten a Neked terem dobozai garantált minőséget nyújtanak, melyek termékei szintén közvetlen a termelőtől származnak. (5)
– Helyi zöldségesnél gyümölcsöt is találok, onnan szerzem be. A Lidl üzleteiben kapható zöldségekkel sem volt még sosem gondom. A gyümölcsöket is mindig frissen vásárolom. (6)
– Fény Utcai Piac, Lehel Utcai Piac, MDF Piac, Aldi kannás alma, Spar zöldalma (7)
– Ezt kapjuk Szolnokról anyóséktól, bio. (8)
Aszalt gyümölcs
– Nagyobb üzletekben, Lidlben, Aldiban szerzem be. (1)
– Aszalt szilva néha van házi a veresegyházi piacon (2)
– Gyenesdiás, Sarki ABC (3)
– Spar, Auchan (4)
– Budapesten a legjobb beszerzőhely a Fény utcai piac. (5)
– Kimérve veszek a Mammut III. emeletén, Lehel Piacon, ezen felül Lidl, Aldi, Spar (7)
– Medilineból veszem, hatalmas a kínálat. (8)
Burgonya (körethez, salátához)
– Piacon veszem, vagy ha nem jutok ki, de kell, akkor valamelyik élelmiszerboltban. Nem tárolok belőle itthon, kamra híján nem lenne túl sok értelme, inkább mindig szép, csírátlan krumpli jön velem haza. (1)
– Lidl (2)
– Ritkán kerül asztalra, akkor a piacról. (3)
– Ferencszálláson az út mentén folyamatosan kirakják az eladó krumplit, hagymát. Innen roppant jó minőségű burgonyát lehet venni, igen kedvező áron. (5)
– Termelőtől szerzem be. Egyszerre veszek 1-2 zsákkal, sokat nem, mert csírázásnak indul. (6)
– Salátához kifliburgonyát vagy rózsaburgonyát, burgonyát elsősorban piacon Fény Utcai Piac, Lehel Utcai Piac, MDF Piac, sokat én sem tárolok (7)
– Piac, szimpla, most már Lidlben is láttam bio krumplit…kisgyereknél talán erre voltam a legérzékenyebb, mert a krumplit permetezik agyon. úgyhogy erre eléggé odafigyeltem (8)
Csokoládé – sütéshez
– Változó. Ha jó minőségű, akkor bárhol megveszem, ehhez csak az összetevők ismeretére van szükség. Sütéshez gyakorta a Lidl, Aldi csokoládéit szoktam venni. (1)
– Lidl, 70% 81% 65%-os étcsokik (2)
– Lidl (3)
– Spar, Auchan (4)
– Ha nagyon jó minőségű csokoládéra van szükségem, akkor irány a Rózsavölgyi Manufaktúra Budapest szívében. Ha pedig átlagos minőségre van szükségem, akkor a Lidl termékeit választom. Kimondottan a 20 dkg nagy tábla sütéshez igen jó minőségű. (5)
– A Coop márkájú csokoládét, a Katica márkájú csokoládét és a Milka csokoládét használom. Eddig még egyikkel sem volt problémám. (6)
– Lidl, Aldi (7)
– Callebaut metró, de most az amerikai utazásról van egy jó adag ghirardelli san franciscoból. (8)
Dió
– Piacon az őstermelőknél szoktam venni, mindig annyit, amennyi kell. (1)
– Veresegyházi piac (2)
– Keszthelyi piac (3)
– Kecskeméti piac (4)
– Ismeretség útján Hódmezővásáhelyről kapom az egészséges diót. Vagy veresegyházi piacon már egy ideje csak egy idős asszonytól veszem a mandulát és a diót. (5)
– Piacon. Fény Utcai Piac, Lehel Piac (7)
– Nagyszüleim kertjéből Várkudu, Erdély (8)
Élesztő
– Ahol éppen kapok. Tartok otthon száraz és friss élesztőt is. (1)
– Lidl (3)
– Mindig tartok otthon instant és friss élesztőt is. Az instantből a Dr. Oetker termékeit választom, a frissből pedig Budafoki élesztőt választom. (5)
– Budafok márkájút használok, ha por, akkor pedig a Dr. Oetker márka mellett döntök. Ezzel a két márkával még sosem volt gondom A por állagúból többet vásárolok egyszerre, viszont a Budafok márkájúból mindig csak annyit amennyire szükségem van, hogy friss legyen. (6)
– Budafoki élesztőt használok, bevált és szinte mindenhol kínálják (7)
– Friss budafoki de száraz is szokott lenni a szekrényben, az multitól. (8)
Gyümölcs
– Változó, éppen mit hol találok meg. Részint a piacon vásárolok, de sokszor a Lidl vagy az Aldi kínálatában találom meg azt az alapanyagot, amire épp szükségem van. (1)
– Veresegyházi piac (2)
– A gyenesdiási “kisbolt” (3)
– Anyós/Lehel téri piac (4)
– Veresegyházi vagy makói piac. De a legtöbb zöldséget egy földeáki extra jól felszerelt zöldségesénél szerezzük be. Budapesten a Neked terem dobozai garantált minőséget nyújtanak, melyek termékei szintén közvetlen a termelőtől származnak. (5)
– Helyi zöldségesnél gyümölcsöt is találok, onnan szerzem be. A Lidl üzleteiben kapható zöldségekkel sem volt még sosem gondom. A gyümölcsöket is mindig frissen vásárolom. (6)
– Fény Utcai Piac, Lehel Utcai Piac, MDF Piac (7)
– Lehel Piac, lenti zöldséges, néha Csörsz utcai biopiac, Szimpla piac, nagyimék kertjéből Várkuduból (8)
Hazai hal
– A helyi hentesnél, illetve a piacon lévő halasnál szoktam beszerezni az alapanyagokat. (1)
– Horgász barátok (itt a Balaton-parton vannak páran) (3)
– Kecskeméti piac (4)
– Szintén a METRO áruházakra voksolok vagy éppen a Szegedfish Kft. minőségi és friss hazai halai mellett döntök. (5)
– Ismerőstől szerzem be, ha mégsem, akkor a Szolnokon levő piacon, itt mindig megbízható forrásból származó halat tudok venni. (6)
– Fény Utcai Piac, Budagyöngye (7)
– Halat én általában metróban veszek. mindig friss halat veszek, ha tehetem a fagyasztottat kerülöm. (8)
Kenyér
– Piac, pék, kényszerhelyzetben szupermarket, legjobb esetben én sütöm. Egy-két napra való adaggal dolgozom, amibe belekalkulálom a Nők uzsonnáját is. (1)
– Jókenyér (2)
– Lidl frissen sütött pékáruk, illetve Komáromy pékség (3)
– Házi sütés (4)
– Lipóti pékség, Jelenfi Pékség Kengyel, Hódmezővásárhely Lekvár Saját vagy Édesanyám, Nagynéném által készített lekvárokat fogyasztunk. Ha vásárolni kell, akkor pedig szintén csak a veresegyházi piacra tudok hivatkozni. (5)
– Éder Pékségből szerzem be vagy saját magam sütöm meg. (6)
– Ludwig és Mentesi Pékség, Lipóti Pékség, CBA, Lidl, Aldi,Spar, Tesco Expressz. (7)
– Ha tehetem sütöm, ha nem, sajnos van, hogy a lenti pékségben vesszük. ha tehetjük akkor Bagatelle, Marmorstein-tól veszünk. (8)
Kolbász
– Egy-két hentesnél szoktam venni, illetve elcsábulok az ilyen-olyan nemzetek heteit tartó üzletek olasz-francia-spanyol kínálata esetén és ott is beszerzek ezt-azt. (1)
– Veresegyházi piac, őstermelők (2)
– Gyenesdiás, Sarki ABC, illetve a gyenesdiási hentes, továbbá keszthelyi piac: a káptalantóti mangalicásoktól (3)
– Anyós/böllér ismerős (4)
– Kísérletező vagyok ezen a téren. Több saját ízesítésű kolbászt készítettünk már. Amikor pedig elfogy, akkor bárhol is legyünk a szikkadtabb, sötétebb színű bélbe töltött finomságokat választjuk. Leginkább szintén a veresegyházi piacra voksolok. (5)
– Konkoly Hús Kft.-től veszem, vagy saját disznóvágáskor készítjük. (6)
– Vásárokban, Fény Utcai Piac, Lehel Piac, Budagyöngye, CBA, G-Roby. (7)
– Karácsony környékén anyuméktól házi, amúgy meg piaci hentestől. (8)
Lekvár
– Anyával befőzünk, így leggyakrabban az ő kamrájából vándorolnak át az üvegek. Ha valami speciális ízű lekvárra van szükségem, akkor hiper-szuper, bármi, címkék alapos tanulmányozása után választok. Néhány éve nagyon feljöttek a kecskeméti lekvárok, azokat kedvelem. (1)
– Saját és Aldi (3)
– Kapok házit, ezen felül vagy vásárokban veszek termelői lekvárt, vagy pl Bonne Mammant szoktam a Sparban (7)
– Anyum, anyósom főzi nekünk. Néhány különlegesebbet a Culinaris, Medilineból veszek. (8)
Lencse
– Változó, ahol épp szépet kapok, például az arab kereskedőnknél a piacon, de a zacskós bolti is megoldást szokott jelenteni. (1)
– Spar/Auchan (4)
– A kimérős változatot jobban kedvelem, mert ilyenkor látom, hogy tiszta-e a lencse. Újpesti piacon remek beszerzési hely található ezen a téren. (5)
– A hagyományos lencsét CBA, ALDI, Spar, piac ..vöröslencsét kimérve török fűszeresnél vagy bio boltban, Sparban, G-Robyban. (7)
– Mediline (hatalmas kínálat puy, fekete, vörös…) (8)
Liszt
– Hiperben, szuperben, kisebb boltban. Szitálással, sikérrel javítok rajta, ha kell. Elég nagy lutri, bár a Nagyi-féle lisztekben még nem csalódtam. (1)
– Mediline biobolt (2)
– Lidl (3)
– Spar, Auchan (4)
– Tótkomlósi liszt (5)
– A Lidl-ben kapható Castello márkájú búzafinomlisztet használom, teljesen elégedett vagyok vele. Bármilyen ételhez használhatom, mindenhol megállja a helyét. Nagyobb mennyiséget vásárolok belőle, így biztosan elég 1-2 hónapig. (6)
– CBA, Lidl, Aldi, Spar (7)
– Leginkább tönköly liszteket veszek, de szeretem a mindenféle különlegeseket is, legjobb beszerzési forrásom erre a Mediline, de szoktam néha Spar, DM vagy bioboltokból is venni. a Nature Cookta márka pl nagyon jó különleges lisztfajtákban. tönkölyben az ecofood a kedvenc. (8)
Malac hús
– Nem veszek, mert egyszerűen nem szeretem az ízét. (1)
– A várvölgyi hentes (3)
– Anyós/böllér ismerős (4)
– Általában saját családi tartásból kerülnek az asztalra. De ha mégis vásárolni kell boltban, akkor a Lidl termékeit ilyen téren megbízhatónak tartom. Sajnos nem kimérős áru, hanem előre csomagolt, de mindig friss termékek közül lehet válogatni. Ha pedig nem bolt, akkor az újpesti piacon jó néhány hentesnél szép áru kapható. Ott sem a nagy csarnokra teszem le a voksomat. Hanem a bevezető utcácska valamelyik hentesére. Leginkább ismerőstől vásárolok élő állatot és ezt dolgozom fel. De a veresegyházi piacon a harangjátéktól nem messze két idős néni csodás szárnyasokat árul megtisztítva konyhakészen, vagy Újpesten a főbejáraton belépve az első sarki üzletben válogatok különféle szárnyasok közül. (5)
– A Coop üzletből szoktam beszerezni, mivel Szolnokon az egyik ismerősöm dolgozik hentesként az üzletben. Csak oda járok. Itt megbízható helyről származó húst vehetek, ami mindig friss. (6)
– Kevés sertés, malachúst eszünk – ha venném, akkor a Lehel Piacon Lumiéknál venném. (8)
Mandula
– Piacon, az őstermelőknél veszem. (1)
– Piac hántolatlan, hántolt Metro (2)
– Nagyon jó blansírozott őrölt mandula kapható a Lidlben! Az egészet az Aldiban veszem, szeleteltet meg mindkettőben. (3)
– Lehel téri piac (4)
– Veresegyházi piacon egy idős nénitől szerzem be vagy az újpesti piac nagycsarnokában speciálisan csak magokat, terméseket és némi zöldséget árusító helyén. (5)
– Kalifa márkájút használok, mivel ez egy megbízható márka. Igaz kicsit drága, de ebben a márkában bízom. (6)
– Fény utcai Piac, Lehel Piac, Lidl, Aldi (7)
– Szeretem, ha az őrölt tényleg blansírozott, és nem kacsintanak vissza a barna héjak, erre érzékeny vagyok, így azt Culinarisból vagy Medilineból veszem. (8)
Marha hús
– Egy hentes van a piacon, nála veszem, szintén úgy időzítve, hogy azonnal felhasználásra kerüljön. (1)
– Interspar (3)
– Böllér ismerős (4)
– Általában saját családi tartásból kerülnek az asztalra. De ha mégis vásárolni kell boltban, akkor a Lidl termékeit ilyen téren megbízhatónak tartom. Sajnos nem kimérős áru, hanem előre csomagolt, de mindig friss termékek közül lehet válogatni. Ha pedig nem bolt, akkor az újpesti piacon jó néhány hentesnél szép áru kapható. Ott sem a nagy csarnokra teszem le a voksomat. Hanem a bevezető utcácska valamelyik hentesére. Leginkább ismerőstől vásárolok élő állatot és ezt dolgozom fel. De a veresegyházi piacon a harangjátéktól nem messze két idős néni csodás szárnyasokat árul megtisztítva konyhakészen, vagy Újpesten a főbejáraton belépve az első sarki üzletben válogatok különféle szárnyasok közül. (5)
– A Coop üzletből szoktam beszerezni, mivel Szolnokon az egyik ismerősöm dolgozik hentesként az üzletben. Csak oda járok. Itt megbízható helyről származó húst vehetek, ami mindig friss. (6)
– Csak hentesnél! Fény Utcai Piac, Budagyöngye, Petró és Társa Húsbolt (Széll Kálmán tér) (7)
– Lumi Lehel Piac, de természetesen a Hegyvidékben Gál Józsi is kiváló minőségű, csak az nekem messze van. mindkettő hentes nem csak, hogy minőségit árul, de kellően tájékozott, hogy milyen húst mihez ajánl és kérésre szeletelnek, bontanak (pl. legutóbb Luminál karajt tölteni szerettem volna és szépen felnyitották) (8)
Mák
– Piacon az őstermelőknél veszem. Mindig csak annyit, amennyi éppen kell. (1)
– Veresegyházi piac (2)
– Lidl (3)
– Kecskeméti piac (4)
– Auchan üzletekben darált formában vásárolom a mákot. (5)
– A Coop-ban és a Metro-ban kapható saját márkájú (Coop-os és Aro) mákkal meg vagyok elégedve, onnan szerzem be, de csak is darálatlan állapotban. Sajnos a darált mákban minden esetben belekevernek ilyen-olyan adalékokat, melytől a mák már nem használható úgy, mint ha Én otthon ledarálnám. Igaz egy kicsit időigénye, de a saját darált mák, biztosan nem tartalmaz semmi mást. (6)
– Ritkán eszünk mákot, ezért nincs szokásos vásárlási hely. ha veszem, akkor el is használom, úgyhogy olyankor daráltat veszek (Lidl, Spar akárhol). ha tovább tartanám el, akkor biztos nem vennék daráltat. (8)
Méz
– A szigetmonostori méhészetben vettem néhány éve egy pár üveggel, még kitart. Ha elfogyott, szerintem újra ott veszek. (1)
– Veresegyházi piac (2)
– Judit, a mézesem a piacról (3)
– Kiskunfélegyháza (4)
– Szinte csak szülőfalumból, Földeákról szerzek be mézet az egyik helyi termelőtől többféléből válogatva. (5)
– Házi méhésztől szerzem be, szerintem csak az ilyen termelők méze igazi. Boltból sosem vásárolok. (6)
– Kapni szoktam vidékről, ezen felül termelői mézet veszek piacon és vásárokban. Egyik kedvencem a Budai Brunner Méhészet. (7)
– Erdélyből kapom, szüleim hozzák (8)
Narancs, mandarin, banán
– Szintén változó, hogy hol szerzem be. A gyümölcs kinézete, illata a befolyásoló tényező, hogy megvegyem-e ott, ahol épp vagyok. (1)
– Lidl, Aldi, avokádó + mangó például nagyon szép és jó árú általában (2)
– A gyenesdiási “kisbolt” (3)
– Spar, Auchan (4)
– Jó minőségű déli gyümölcsöt, már az Auchan standjain is lehet kapni. (5)
– Helyi zöldségesnél gyümölcsöt is találok, onnan szerzem be. A Lidl üzleteiben kapható zöldségekkel sem volt még sosem gondom. A gyümölcsöket is mindig frissen vásárolom. (6)
– Lidl, Aldi, Spar kannás narancs, mandarin: piacon, banán: Spar, Lidl, Aldi (7)
– Amennyiben a citrusféle héját is felhasználom (limonádé, süti), akkor érzékeny vagyok és biot használok, különben napi fogyasztásra nem ragaszkodom a biohoz piac, lenti zöldséges. Ha bio, akkor Lidl, Sarki Fűszeres, Csörsz utcai biopiac. (8)
Pirospaprika
– Egy ismerősünktől szoktam kapni házi pirospaprikát, azzal főzök. (1)
– Pityu haverja, aki saját maga gyártja bogyiszlói paprikából (3)
– Kengyelről szerezzük be a férjem nagypapája által! (5)
– Hazai termelőtől szerzem be, szerencsére a családban van, aki ezzel foglalkozik. (6)
– Szoktam kapni, de ezen felül termelőtől piacon, vásáron. (7)
Pulyka-, csirke hús
– Pulykát nem igazán szeretem, ha lehet kerülöm (az íze miatt), a csirkéből csak a boldog fajta ízlik, azt meg a kedvenc hentesemnél veszem. (1)
– Veresegyházi piac (2)
– Csirkehús – Interspar, csirketelepesek (3)
– Általában saját családi tartásból kerülnek az asztalra. De ha mégis vásárolni kell boltban, akkor a Lidl termékeit ilyen téren megbízhatónak tartom. Sajnos nem kimérős áru, hanem előre csomagolt, de mindig friss termékek közül lehet válogatni. Ha pedig nem bolt, akkor az újpesti piacon jó néhány hentesnél szép áru kapható. Ott sem a nagy csarnokra teszem le a voksomat. Hanem a bevezető utcácska valamelyik hentesére. (5)
– A Coop üzletből szoktam beszerezni, mivel Szolnokon az egyik ismerősöm dolgozik hentesként az üzletben. Csak oda járok. Itt megbízható helyről származó húst vehetek, ami mindig friss. (6)
– Csak hentesnél! Petró és Társa Húsbolt (Széll Kálmán tér) (7)
– Lehel Piacon veszem a végén bal oldalon, piros pólós srácok árulnak ott. Szeretem, mert ha kell, felszeletelnek, darabolnak, minden mócsingot kivágnak… (8)
Sertés hús
– Hentes, bár ez az a hús, amit néha az Intersparban is megveszek. (1)
– A várvölgyi hentes (3)
– Anyós/böllér ismerős (4)
– Általában saját családi tartásból kerülnek az asztalra. De ha mégis vásárolni kell boltban, akkor a Lidl termékeit ilyen téren megbízhatónak tartom. Sajnos nem kimérős áru, hanem előre csomagolt, de mindig friss termékek közül lehet válogatni. Ha pedig nem bolt, akkor az újpesti piacon jó néhány hentesnél szép áru kapható. Ott sem a nagy csarnokra teszem le a voksomat. Hanem a bevezető utcácska valamelyik hentesére. Leginkább ismerőstől vásárolok élő állatot és ezt dolgozom fel. De a veresegyházi piacon a harangjátéktól nem messze két idős néni csodás szárnyasokat árul megtisztítva konyhakészen, vagy Újpesten a főbejáraton belépve az első sarki üzletben válogatok különféle szárnyasok közül. (5)
– A Coop üzletből szoktam beszerezni, mivel Szolnokon az egyik ismerősöm dolgozik hentesként az üzletben. Csak oda járok. Itt megbízható helyről származó húst vehetek, ami mindig friss. (6)
– Csak hentesnél! Petró és Társa Húsbolt (Széll Kálmán tér) (7)
– Ritkán veszem, Lumi vagy Gál Józsi (8)
Szaloncukor
– Változó, nem vagyok egy nagy szaloncukros, a családom viszont a zselésre esküszik, ami olyan rossz, hogy mindegy, hogy hol veszem meg. Ha szeretném és enném, akkor Stühmert vennék vagy Szamost. (1)
– Saját készítés, ha mégsem, akkor Szamos (4)
– Sulyán cukrászda, Veresegyház Különleges ízek, óriási szaloncukrok belga csokiba mártva (5)
– Piacon és zöldségesnél kimérve, Aldi, Lidl, CBA, Spar. (Az Aldiban van elérhető áron finom szaloncukor) (7)
Sajtok
– Lidl, Aldi. Meglepően jó sajtjaik vannak, voltak, illetve a különféle német/svájci/francia hetek alkalmával most is remek dolgaik vannak. Ha biztosra szeretnék menni, akkor Metro vagy Auchan, ahol szintén meglepően normális a választék. (1)
– Mozarella, gouda, emantáli Lidl, kézműves sajtok a Szimpla Kert piacon (2)
– Lidl (3)
– Őstermelő Lajosmizsén (Eszter) (4)
– Coop boltból, Lidl-ből szerzem be. Megrögzött márkám nincs, ebben a két üzletben kapható sajtokkal még nem volt problémám. (6)
– Vásárokban és piacon kézműves sajtokat , G-Roby-ban trappistát, ementálit, maasdamer-t, Lidl-ben, Aldiban, Sparban: mozzarellát, parmezánt, brie-t, cottage cheese-t (7)
– Sarki Fűszeres, Szimpla Piac, Cserpes, néha a multik… (8)
Tej
– Leggyakrabban Lidl, de szeretem a Cserpes-féle tejet is, így néha a Lipóti pékségben szerzem be. (1)
– Cserpes (2)
– Lidl (3)
– Őstermelő Lajosmizsén (Eszter) (4)
– Szüleim gazdaságából. Ehhez az egyhez ragaszkodom. A jó minőség itt garantált. Ha dobozos tejről van szó, akkor bármelyik üzletlánc jobb minőségű termékei. (5)
– A Lild-ből szerzem be, eddig egyik márkával sem volt gondom. Mivel tartós tej, így nagyobb mennyiséget vásárolok belőle, ami kitart 1-2 hónapig. Ha lehetőségem van, természetes házi tejet veszek, a falunkban található tehenésztől. (6)
– Nagyon kevés tejet használok, de az utcámban lévő G-Robyban pl friss tej is van, nem csak dobozos. (7)
– Laktózmentes miatt nem olyan nagy a kínálat, eléggé a multik határolják be. Ha normál tej, akkor Cserpes teljes tej 3.5%os. Az tényleg tej és nem víz. (8)
Tejszín
– Lidl. Kizárólag habtejszínt veszek, azzal is főzök. (1)
– Cserpes (2)
– Lidl (3)
– Őstermelő Lajosmizsén (Eszter) (4)
– Cserpes tejszínek igen kiváló minőségűek. A legtöbb Lipóti pékségben vagy viszonteladóknál kapható. (5)
– Csak a Meggle márkájút használom. Ezzel vagyok teljes mértékben megelégedve. Ebből is veszek többet, mivel nem kapható mindenhol. Beszerzési helyeim: Tesco, Metro és néha a Coop üzlet. (6)
– Cserpes (Lipóti pékség, piac), dobozos főzőtejszín és habtejszín Aldi, Lidl, Spar (7)
– Erre még mindig keresek jó forrást!!! mert minden tejszínben van cukor…nálam csak állati jöhet szóba, nem használunk hulalalát meg hasonlókat. és nem létezik a főzőtejszín sem a konyhámban. (8)
Tengeri hal
– Ha ilyen típusú alapanyagra van szükségem, azt mindig a Merto-ban veszem meg, lehetőleg úgy, hogy rögtön fel is tudjam használni, tehát nem fagyasztom. (1)
– Metro vagy budaörsi halpiac (2)
– Interspar, Lidl (3)
– Vörös Homár/Budaörsi Halpiac/Metro (4)
– Minden esetben egy közeli METRO áruházat veszek célba. A minőség tökéletes. (5)
– Family Frost-től veszem. Megbízható márka, eddig még sosem csalódtam benne. Ha lehetőségem van, akkor a Metro áruházban veszem meg. (6)
– Nagyobb élelmiszerboltokban: pangasius-t már nem veszek, nem is ajánlom (7)
– Halat én általában metróban veszek. mindig friss halat veszek, ha tehetem a fagyasztottat kerülöm. (8)
Zöldség
– Változó, éppen mit hol találok meg. Részint a piacon vásárolok, de sokszor a Lidl vagy az Aldi kínálatában találom meg azt az alapanyagot, amire épp szükségem van. (1)
– Veresegyházi piac, de jó a Lidl – Aldi választéka is (2)
– Gyenesdiás, Sarki ABC (3)
– Anyós/Lehel téri piac (4)
– Veresegyházi vagy makói piac. De a legtöbb zöldséget egy földeáki extra jól felszerelt zöldségesénél szerezzük be. Budapesten a Neked terem dobozai garantált minőséget nyújtanak, melyek termékei szintén közvetlen a termelőtől származnak. (5)
– Helyi zöldségestől vásárolom meg, minden héten frissen, csak annyit, amennyit felhasználok. Kivéve a karfiol, ebből, ha jó áron kapható többet veszek, és lefagyasztom. Ugyanúgy használom, mint a frisset. (6)
– Fény Utcai Piac, Lehel Utcai Piac, MDF Piac (Császár-Komjádi Úszoda parkolója), rukkola, madárbegysaláta: Lidl (7)
– Lehel Piac, lenti zöldséges, néha Csörsz utcai biopiac, Szimpla piac, nagyimék kertjéből Várkuduból (8)
Vanília kivonat/rúd
– Ebben szerencsém van, az egyik kedves barátom ilyen alapanyagok forgalmazásával foglalkozik, tőle szerzem a vaníliát, a kivonatot/cukrot meg magam készítem. (1)
– E-bayen szoktam rendelni nagyobb mennyiséget és vákuumfóliázva tartom (2)
– vaniliavarazs.hu, kivonat egészen jó kapható a Lidlben november vége óta (3)
– Lehet téri piac (4)
– Az angol Ebayről szerzem be. (5)
– Csak is a http://www.vaniliavarazs.hu/ holnapról szerzem be. Valódi bourbon vaníliát árulnak, ráadásul interneten keresztül rendelem, így nem kell elmennem vásárolni. Lencse: nem használok. (6)
– Rudat szoktam rendelni – vagy betársulok, vagy a kuponos oldalakon. kuponvilag.hu, bonoszbrigad.hu, kivonatot készítek alkoholból és vaníliából. Ezen felül a Kotányi Bourbon vaníliás cukrát tudom ajánlani. Kapható pl. CBA-ban, Sparban. (7)
– Rudat veszek mindig többet és lefagyasztom. úgy megőrzi hosszabb ideig a frissességét. ebay, vanília webshopok. (8)
Virsli
– Nem nagyon eszünk ilyesmit, de ha igen, akkor Bécsi virslit szoktam venni a Lidlben vagy a Sparban. (1)
– Lidl, 82%-os sertésvirsli, viszonylag kevés adalékkal a többihez képest (2)
– Lidl bécsi, juhbeles. A kilós ára 2000 forint körüli; ami ez alatt kapható, az nem húsból van, úgy gondolom… (3)
– Csak egy márkát és fajtát vásárolok. Ez a Kaiser baromfi virslije. (5)
– Kométa márkát veszek csak. Nekünk ez vált be, roppanós, ízletes. 1-2 csomaggal veszek belőle egyszerre és lefagyasztom. Így bármikor használhatom. (6)
– Pick békebeli virslit és mangalica virslit a Pick boltban (Kossuth tér) vagy a Lidl-ben, Aldiban frankfurti virslit, hentesnél szoktam juhbeles virslit (7)
EGYÉB megjegyzések:
– A spagetti tészta, a pisztácia, a mascarpone, a hűtős facsart nem sűrítményből készülő narancslé, a leveles tészta, a vaj is nagyon jó a Lidl-ben, én ha tehetem ott vagy az Aldiban vásárolok, olyan termékeket amit nem kapok meg a piacon. (2)
– Speciális eset vagyok, mivel Budapest – Csongrád megye vonalon ingázunk folyamatosan. Ezért próbálok mindkét megyére vonatkozóan beszerzési helyeket megosztani Veletek. A legtöbb esetben a termelőket keresem meg piacokon vagy közvetlen ismeretség útján, de jó minőségű árut kínáló üzletek is akadnak szép számmal. (5)
(Fotók: Huszár Boglárka, https://www.facebook.com/bogart.pictures?fref=ts)