Középpontban az Eucharisztia – Ismét Szeretetláng Fesztivál Máriaremetén

“Hívjuk a családokat, szülőket, gyerekeket, a házasság előtt állókat és a fiatalokat, az idősebbeket, a papokat és a szerzeteseket, hogy gyűljünk össze Jézus körül”, hogy az Úr minél több ember szívében munkálkodni tudjon. Ismét megrendezésre kerül a Szeretetláng Fesztivál Máriaremetén, a találkozó vendége Justo Lofeudo atya, a Legszentebb Oltáriszentség Misszionáriusai Rend egyik alapítója.
Az augusztus 30-án, 10 órakor kezdődő Szeretetláng Fesztivál helyszíne ezúttal is a Budapest-Máriaremetei Kegytemplom-bazilika parkja.
A találkozó kiemelt vendége idén az argentin Justo Lofeudo atya, a Legszentebb Oltáriszentség Misszionáriusai Rend egyik alapítója. Közösségük a világon közel háromezer örökimádási hely létrejöttét segítette. Justo atya ennek hatására számtalan csodás esemény részese volt, ezért meggyőződéssel vallja:
“Nincs nagyobb ördögűzés egyetlen terület számára sem, mint az örökimádás kápolnája!”
Justo atya vezetésével a fesztivál előtti napokban, augusztus 28-29-én Örökimádás lelkigyakorlat lesz a Bp.-Gazdagréti templomban. A lelkigyakorlatról bővebb információt itt olvashatunk.
A 11 órakor kezdődő szentmise főcelebránsa Simon Dávid atya lesz, aki homíliájában szintén az Eucharisztiát állítja középpontba; hiszen ahogy a Szeretetláng Lelki Naplóban olvassuk: „A szentmiseáldozaton való részvétel a legnagyobb mértékben fokozza a sátán megvakítását (tehetetlenné tételét).” Kovács Zoltán mariológus atya egy nehéz témát fog közérthetően megvilágítani: a Szent Szűz kegyelemközvetítő szerepét.
A gyógyító szentségimádást Varga János SVD atya vezeti, aki 20 évig szolgált misszionáriusként Argentína őserdeiben, és a föld túloldalán ismerte meg a hazánkból elindult Szeretetláng-lelkiséget.
A zenei szolgálatot az Eucharist együttes – felnőtt zenészek és tizenéves gyermekeik – ajándékozzák az Úrnak. Az együttes előző este (29-én, 18 órától) a budapesti Radnóti Miklós Művelődési Központban (RAM) Szeretetláng dicsőítő imaestre vár minden szívében fiatal testvért a következő invitáló szavakkal: A Szeretetláng Mozgalom által őrzött egyik üzenet és feladat, hogy
legyen minden család szent hely”.
Ennek jegyében hívjuk a családokat, szülőket, gyerekeket, a házasság előtt állókat és a fiatalokat, az idősebbeket, a papokat és a szerzeteseket, hogy gyűljünk össze Jézus körül.”
Az estről bővebb információ itt olvasható. A Szeretetláng Fesztiválról minden információ megtalálható a Mozgalom honlapján.