A 10 legbosszantóbb dolog, amire egy kisgyerek képes

Mi mind úgy gondoljuk itt a szerkesztőségben, hogy a legcsodálatosabb dolgok egyike a gyermekvállalás, amely sokaknak sokmindent jelent, de az biztos, hogy valahol az élet értelme körül határozható meg a jelentősége. Ugyanakkor nem lehet elmenni szó nélkül a gondok és nehézségek mellett sem, amelyek mindezzel együtt járnak - főleg kisgyerekkorban. Ezeket szedtük csokorba.

A cikk több mint 3 éves. Tartalma elavult információt tartalmazhat.
2012. május 16. Paulik András

Mi mind úgy gondoljuk itt a szerkesztőségben, hogy a legcsodálatosabb dolgok egyike a gyermekvállalás, amely sokaknak sokmindent jelent, de az biztos, hogy valahol az élet értelme körül határozható meg a jelentősége. Ugyanakkor nem lehet elmenni szó nélkül a gondok és nehézségek mellett sem, amelyek mindezzel együtt járnak – főleg kisgyerekkorban. Ezeket szedtük csokorba.


1- Bepisil, bekakil – de a nadrágba!

Kevés annál bosszantóbb dolog van, mint amikor dárga csemetéd – immár pelus nélkül – akarva vagy akaratlanul bepisil, vagy bekakil a nadrégjéba. Azon kívül, hogy nem a legfelemelőbb tevékenység ezen nyomok eltűntetése, még az is lehet, hogy a testvérke is vérszemet kap a “jó mókától” és hasonlóan  cselekszik…

2 – Dackorszak

Nagyon hamar eljön az az idő, amikor a gyerkőcnek az lesz a kihívás, hogy ellentmondjon, hogy azt hangsúlyozza, hogy: NEM. Sokaknak nemhogy ez az első szava, de mintegy sorvezetőként kívánják folytatni az ellenkezés művészetét. Ilyenkor nem is olyan egyszerű okos és következetes felnőttnek megmaradni…

3 – A popsikrém effektus


 
Ha nem figyelsz oda, akkor biztosan legalébb néhányszor a popsikrémmel mindent összeken. Praktus okai vannak, hogy a posikrémes tégely miért nincs eldugva a lakásban – sokszor van rá szükség a kicsiknél. Arra azonban már nem mindig terjed a fáradt szülő figyelme, hogy el is tegye a dobozt – és ilyenkor sokszor megszerzik a kis lurkók…
4 – Az étkezőasztalnál a földre(!) köpi ki az ételt

 
És azért még nem is mindig lenne okunk haragudni, mert a beszélni még nem tudó cukifalat a tányér, az asztal helyett a földre köpi ki az ételt, ami nem ízlik neki – és valljuk be, a kisgyerekeknek sokminden nem ízlik. Próbáljunk felülemelkedni megszokásainkon és hozzászokni, hogy egy ideig az asztal alatti rész szemétgyűjtőként is funkcionál majd.

5 – A szúnyogháló sajnos nem akadály

Hiába próválkozunk azzal, hogy otthonunkat bogármentessé varázsoljuk a nyílászárókon elhelyezett szúnyoghálókkal, a kertajtóra szánt darab bizonyosan nem lesz hosszú életű. A gyerekek nem nyitogatják a fix hálót a kerettel, addig nyomkodják, míg egy hevenyészett “macskakijáratot” applikálnak bele. Próbálkozz a lamellás megoldással!

6 – Nem mérlegel – leéget téged

 
Ez a veszély a már nagyobb, beszélni tudó csöppségeknél jelentkezhet. Nem akar – és tegyük hozzá: sok esetben nem is tud – mérlegelni és bemondja azt a “megfelelő” szót, amely a lehetőség szerint nagyobb társaságban a teljes leégésedet, megsemmisülésedet eredményezi. Ha éppen azt ecseteled, hogy milyen szabatosan beszél, biztos lehetsz benne, hogy hangosan azonnal felidézi azon trágár szavakat, amelyekete autóvezetés közben tanult tőled…

7 – Különösebb ok nélkül ordít

Történhet ez otthon egy neked korai – neki kései – időpontban, amikor a ház többi lakója még az igazak álmát alussza, s az artikulálatlan ordibálás baltaként hasítja szét dobhártyádat és álmaidat. (Kiegészítés: nyomatékosíthatja szándékát kisautója ütemes huzogatásával hangot remekül vezetőa radiátor tetején.) A “második szint” már az, ha mindezt egy zsúfolt boltban teszi, s hozzá ledobja magát a földre – tehetetlen vagy ezellen…

8 – Nem áll meg a sarkon


 
Amennyiben már nagyobbacska a poronty és elmentek biciklizni – ami alapesetben azt jelenti, hogy ő robog mondjuk a futóbiciklijén – te meg ügetsz után gyalog, és a lelkére kötöd, hogy álljon meg az utcasarkon, akkor néha vagy átrobog a úttesten, vagy csak a biciklije első kerekét teszi le az úttestre és figyeli a reakciódat. Maradj nyugodt, de mindneképpen tudatosítsd benne, hogy ez nem jó és veszélyes!
9 – Mindig a másik kell

 


 
Nem nagyon lehet ezzel mit kezdeni. Ha azt mondod a kis 2 évesnek, hogy mama rádadja a cipőt, akkor ő azt mondja, hogy a papa. Ha azt mondod, hogy jó, akkor a papa rádadja, akkor vált: Neeeem, inkább a mama. Ez egy olyan, a végtelenségig játszható móka, amelyet csak a gyerek élvez.
10 – Megzavart házasélet
 

 
Kisgyereknél mindig neuralgikus pont a házasélet megszervezése. Eleve azzal nehéz szembesülni, hogy meg kell szervezni, ugyanis nem éppen az ellazulást szolgálja, ha még 1-2 szempár követi az eseményeket. Próbáld meg humorral kezelni azt a szituációt, amikor éppen egymásba gabalyodnátok, de a kicsi vagy felébred a szobában, vagy a nagyobbik éppen akkor jön át mert innia, pisilnie, stb. kell. Nyugi, ez az időszak is elmúlik és akkor mindne mehet majd a megszokott módon.