Apává válás – Csendes apaforradalom
Folytatódik az apák szerepe a családban című előadás-sorozat a Családbarát Újbuda program keretében. A harmadik előadást Léder László pszichológus, az Apa Akadémia alapítója tartja március 21-én, a kísérő kerekasztal-beszélgetés vendége a társalapító Sándor Zsolt Mihály. A fő téma: a magánélet és a munka átrendezése és minden más, hogy mindenki gondoskodó és szerető édesapa maradhasson.
Hiánypótló előadássorozat indult nemrég a Családbarát Újbuda Program keretében, a Felelős Szülők Iskolája szervezésében. Az öt alkalomból álló, ingyenes programsorozat harmadik előadását Léder László pszichológus, az Apa Akadémia alapítója tartja március 21.-én 18 órakor. Az előadást követő kerekasztal-beszélgetés vendége Sándor Zsolt Mihály, az Apa Akadémia társalapítója. Az est háziasszonya Tibenszky Moni Lisa, a Felelős Szülők Iskolája alapítója.
A család erejéhez az apák ereje is hozzátartozik
„Az előadás-sorozat célja egy párbeszéd elindítása, ahol megfelelő szakmai háttérrel kísérve beszélhetünk családról, a szülői szerepekről és feladatokról, nevelésről, a média hatásáról, a társadalmi elvárásokról, vagy éppen ezek megváltoztatásáról, mert erre minden eddiginél nagyobb szükség mutatkozik” – fogalmaz Dr. Molnár László, Újbuda alpolgármestere.
Tibenszky Moni Lisa, a Felelős Szülők Iskolája alapító-ügyvezetője, a program háziasszonya, az előadások moderátora hozzáteszi: „2018-ban, a családok évében különösen időszerűnek tartjuk, hogy beszéljünk a család megtartó erejéről, a családi szerepekről. Nem mindig könnyű megtalálni az egyensúlyt a különböző – családon belüli és azon kívüli – szerepeink között, ezért olyan szaktekintélyeket hívtunk meg előadóként – Böjte Csaba testvér, Kádár Annamária meseterapeuta, Léder László pszichológus, Varga István jövőkutató és Tari Annamária klinikai szakpszichológus -, akik szakmailag és emberileg is értékes gondolatokkal látják el a közönséget. Biztos vagyok benne, hogy hasznos „útravalóval” leszünk gazdagabbak az új apasorozatban.”
A februártól májusig tartó, öt előadásból álló sorozaton minden alkalommal új megközelítésből tárgyalják az férfi és apai szerepeket. A harmadik alkalom címe Apává válás – Csendes apaforradalom, előadója Léder László pszichológus, az nemrég egyéveses „születésnapját” ünneplő Apa Akadémia alapítója. „Az Apa Akadémia estjeit pezsgés, jóindulatú tettvágy és óriási érdeklődés kíséri. Jellemző, hogy esténként már a konkrét kapuzárás miatt kell elhagynunk az épületet, annyi a kérdés, ötlet és felvetés. Az Apa Akadémia a családi életünk részévé is vált, nekem is el kellett végeznem saját életemben azt a nagy feladatot, amiről annyit papolok másoknak: munkám és magánéletem teljes átrendezését, hogy gondoskodó és szerető édesapa maradhassak” – mondja az „apa-szakértő”.
Az apai minőség az egész családra hat
Az előadást követő kerekasztal-beszélgetés vendége Sándor Zsolt Mihály, az Apa Akadémia társalapítója. A gyerekekkel töltött idő megtérül, mert az „apai minőség” nem csak a gyerekekre, hanem az egész családra, tehát az édesanyára is hat, és éppen ezért nem helyettesíthető – állítja a háromgyermekes családapa. „Mi, édesapák csapdában vagyunk, mert azt gondoljuk, az az elsődleges feladatunk, hogy eltartsuk a családot és ez bizonyosan mindannyiunkban azonosítható egyfajta társadalmi elvárásként is. Ahány édesapa, legalább annyiféle „jó apa” létezik. Érdemes ezen tudatosan dolgozni, és az apai szerepben a lehető legjobban kiteljesedni. Ehhez nyújt nagy segítséget az Apa Akadémia sok érdekes gyakorlati példával” – teszi hozzá.
A negyedik előadás
Április 26.-án kerül sor az előadás-sorozat negyedik eseményére, melynek címe Kamaszokkal is lehet élni, sőt!, előadója Varga István László, elismert hazai stratégiai- és digitális marketing szakember, jövőkutató és családapa. Formabontó motivációs előadásain anyagi függetlenségre és vállalkozásra buzdítja a jövő fiataljait. A Magyar Marketing Szövetség elnökségi tagja. Észbontó című könyvével – melyet a Németországban egy évet cserediákként tanuló 16 éves lányának írt levelekből szerkesztett – útmutatás ad a Z-generáció számára az egyre gyorsuló digitális világban.. Pozitív életszemlélettel, számos tanulságos történettel és hasonlattal fűszerezve, saját példákon keresztül szemlélteti egy háromgyermekes családapa értékrendjét, amelyet meg szeretne mutatni serdülő gyermekeinek. Az előadást követő kerekasztal-beszélgetés vendége Varga István kamasz gyermekei: Bonifác Péter és Borbála Terézia.
Az előadásokra nem csak az édesapákat várják nagy szeretettel, hanem a tanárokat, óvópedagógusokat és mindazokat, akik gyerekekkel foglalkoznak.
Az előadásokon a részvétel ingyenes, de a korlátozott férőhelyek miatt regisztrációhoz kötött. Információ, regisztráció: www.felelosszulokiskolaja.hu/apasorozat.