Balog: Ősztől családtudományi mesterképzés indul a Corvinuson
Az emberek nőnek és férfinak születnek, ezért a kormány nemet mond a társadalmi nemekre, igent mond azonban a változó társadalmi szerepekre - mondta az emberi erőforrások minisztere egy konferencián.
Balog Zoltán a Mindennapok Női Szemmel (Nőiszem) Egyesület és a Magyar Női Unió “Női lélek – nőként élek” című nőnapi konferenciáján bejelentette, hogy ősztől családtudományi mesterképzés indul a Budapesti Corvinus Egyetemen.
A miniszter azt hangoztatta, a kormány minden támogatást szeretne megadni a nőknek és biztosítani szeretné nekik a választás szabadságát, hogy se a hagyományos családanya szerepét választók, se az anyaság mellett dolgozni akarók ne érezzék “vesztesnek” magukat.
Balog Zoltán úgy fogalmazott, Magyarországon “páratlanul nagyvonalú” a családpolitika. 2010 óta nyolcvan százalékkal emelték a családtámogatásra szánt összeget, 2017-ben 1741 milliárd forint támogatást biztosítanak a költségvetésből a magyar családoknak. Ez a GDP 4,7 százaléka, az OECD átlag ezzel szemben 2,55 százalék – közölte a miniszter.
Elmondta azt is, hogy míg 2002 és 2010 között 23 százalékkal csökkent a házasságkötések száma, addig az elmúlt hat év alatt 50 százalékkal nőtt.
Az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség mér reagált is a felvetésre:
Sajnálatos, hogy az elmúlt hetekben a liberális törpe kisebbség mindent megtett, hogy a gender szakot védje és az áltudományt megpróbálja elfogadtatni. Mint korábban is jeleztük, a nemzetnek nem félrecsúszott, kreált zagyvaságokra van szüksége, hanem egy, a valódi, húsba vágó problémákkal foglalkozó műhelyre. Szerintünk a tudományegyetem foglalkozzon a tudománnyal. A tudománynak van tanszéke, nem pedig a tanszéknek generálnak tudományt – olvasható a közleményükben.
(MTI Fotó: Bruzák Noémi)